Wspólnota

Św. Brunona

z Kolonii
 Menu


STRONA GŁÓWNA


Św. Bruno
Pustelnia
Duchowość
Reguła
Galeria
Kontakt

REMONT PUSTELNI
Aktualne prace

Nasze dzieło duchowe
Księga Intencji
św. Rity z Cascia


 
REMONT PUSTELNI


O Bonitas! O Dobroci!

Tradycyjnie już w pierwszym tygodniu Adwentu rozpoczniemy wysyłkę kalendarzy św. Rity na kolejny Rok Pański 2018. Każdy kalendarz jest zaopatrzony w naklejkę-magnes, ma także otwór umożliwiający powieszenie. Zapłatą za kalendarz jest dobrowolna ofiara. Zdjęcie kalendarza jest na dole niniejszej strony.

W roku 2018 chciałybyśmy rozpocząć remont kolejnej części pustelni.

Ofiary będą przeznaczone na sfinansowanie remontu naszej łazienko-pralni (Nasza główna łazienka jest tak mała, że nie można do niej wstawić pralki). W tym momencie instalacja wodno-kanalizacyjna w łazienko-pralni jest w takim stanie nie możemy w niej nawet zamontować zlewu ani wc. Jest problem z ciśnieniem wody (zatkane kamieniem rury) Nie działa również wentylacja zabudowana podwieszonym sufitem. Stary system grzewczy jest nieczynny i nie nadaje się do naprawy.

Całkowity koszt remontu wyniesie ok. 35 tysięcy złotych. Prace obejmą demontaż starej instalacji wodno-kanalizacyjnej i montaż nowej, udrożnienie wentylacji, przebudowę starej instalacji elektrycznej, montaż ogrzewania i boilera, zlewu, prysznica i toalety oraz położenie glazury i malowanie, a następnie ponowne podłączenie pralki. Na koniec także wywóz gruzu i innych odpadów budowlanych.

O postępie zbiórki będziemy informować na niniejszej stronie.
Na dzień 15.12.2017 otrzymałyśmy: 6.900,00 zł.

W intencji Dobroczyńców będą sprawowane dwie Msze św. w grudniu i na początku stycznia. W uroczystość Bożego Narodzenia oraz 1 stycznia w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.

Ofiary można wpłacać na nasze remontowe subkonto:
Fundacja Biskupa Hugona
Bank Pocztowy S.A. 87 1320 1104 3006 5417 2000 0002
Tytułem: Remont pustelni

Za każdą ofiarę składamy z góry serdeczne "Bóg zapłać"
© Copyright by Wspólnota Świętego Brunona z Kolonii 2017